Kıbrıs - KKTC - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  
Geri git   Kıbrıs - KKTC - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti > Genel Konular > Kıbrıs'tan Haberler

Kibrisda.com


Cevapla
Seçenekler
 
LinkBack Share Stil
Alt 07-03-2010, 07:11 AM   #1 (permalink)
Administrator
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 234
Standart KTHY`nin Önemli Bilgileri Sabre Firmasında, yedekleri KTHY`de yokHükümet yaptığı açıklamada "yolcu verilerine ulaşılamıyor"dedi.

Sabre Holdings adlı merkezi Texas`ta bulunan ve KTHY`nin rezervasyon, muhasebe ve hemen hemen tüm işlemlerinde kullandığı otomasyon yazılımı olan Saber Yazılımı devre dışı.

İrtibat kurduğumuz Saber firması KTHY`nin borcundan dolayı servislerinin kapatıldığını bildirdi. Saber firması yetkilisi KTHY ile aralarındaki sözleşmenin 2012 yılına kadar geçerli olduğunu ve sözleşme gereği doğan yasal haklarının aranacağını belirtti.

KTHY`nin Önemli Bilgileri Sabre Firmasında, bu bilgilerin yedekleri KTHY`de yok

Konuyla ilgili konuştuğumuz uzmanlar Saber Otomasyon Yazılımının çalıştırıldığı sunucunun Amerika`da Saber firmasının bünyesinde bulunduğunu ve yıllardır yapılan işlemlerinin, müşteri ve muhasebe kayıtlarının yedeklerinin KTHY`de bulunmadığını, Sabre firmasında bulunduğunu belirttiler.

Bunun teknoloji seçip uygularken yapılan ve şirketi büyük kayıplara uğratan bir karar olduğunu belirten uzmanlar konuyla ilgili soruşturma açılması gerektiğini belirttiler.
kktc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.0 Beta 1
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
@kibrisda.com Uzantılı Ücretsiz Mail
Sign up
Check e-mail