Kıbrıs - KKTC - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  
Geri git   Kıbrıs - KKTC - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti > Genel Konular > Kıbrıs'tan Haberler

Kibrisda.com


Cevapla
Seçenekler
 
LinkBack Share Stil
Alt 07-06-2010, 12:55 PM   #1 (permalink)
Administrator
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
Mesajlar: 234
Standart Pegasus Hava Yolları'ndan açıklama geldiSon 2 gündür KKTC’de yaşanan yoğun sis nedeniyle Pegasus Hava Yolları’nın Kıbrıs Ercan Havalimanı'na gerçekleştirdiği seferler aksamalı olarak sürdürülmektedir.

Özellikle sabah saatlerinde hava şartlarının elverişsiz olması ve yoğun sisin görüş mesafesini engellemesi nedeniyle, İzmir Adnan Menderes, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havaliman’larından Kıbrıs Ercan Havalimanı'na gerçekleştirilen bazı seferlerimizde aksamalar yaşanırken, bazı uçaklarımız da geçici olarak Antalya Havalimanı’na iniş yapmak durumunda kalmıştır.

Pegasus Hava Yolları için en önemli değerin “İnsan Hayatı” olduğu gerçeğinden yola çıkan kaptan pilotlarımız, kule tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak yolcularımızı salimen Antalya Havalimanı’na indirmişlerdir.

Sabah saat 04.48 civarında Antalya Havalimanı’na inmek durumunda kalan İstanbul ve Ankara yolcularımız hava şartlarının düzelmesinin ardından saat 08.45 uçağıyla, 06.50 uçağı yolcularımız ise 11.45 uçağı ile KKTC’ye ulaştırılmışlardır.

Bu aksama sırasında yolcularımızın her türlü rahatı düşünülerek kendilerine ikramlarda bulunulmuştur. Yolcularımız sağlıklı bir şekilde Kıbrıs Ercan Havalimanı’na ulaştırılırken, günübirlik seyahat eden 38 yolcumuz da uçuşlarını iptal etmiştir.

Hava taşımacılığı alanında riskleri minimize etmek adında gerçekleştirilen bu uçuş değisikliği nedeniyle Antalya'dan kalkan uçaklarımızda da gecikmeler yaşanmaktadır.

Elde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan bu gecikmeler nedeniyle, değerli Pegasus müşterilerimizin göstereceği anlayışa şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
PEGASUS HAVA YOLLARI YÖNETİMİ
kktc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.0 Beta 1
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
@kibrisda.com Uzantılı Ücretsiz Mail
Sign up
Check e-mail